ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9512707
*
nr 951 2707
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, 'träd mellan två stenblock', 26x33 (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, 'träd mellan två stenblock', 26x33 (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday Mars 30 2015
at 19:50:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/3 11:03:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
nr 951 2707
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, 'träd mellan två stenblock', 26x33 (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, 'träd mellan två stenblock', 26x33 (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday Mars 30 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/3 11:03:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06